Mapping
Czym jest mapping joni?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Mapping
Czym jest mapping joni?
Mapping joni należy do metod pracy z ciałem, które prowadzą do uwalniania napięć zgromadzonych w naszym organizmie na skutek traum, negatywnych emocji, a nawet codziennych stresów. Wszelkie nieprawidłowości psychiczne i fizyczne, jeśli nieprzepracowane, gromadzą się w różnych obszarach naszego ciała, blokując przepływ energii życiowej. Masaż yoni czy yoni mapping, mimo iż znany również jako rozbrajanie seksualne, jest praktyką terapeutyczną, nie erotyczną. Jest to metoda intymna, dotycząca masażu miednicy i jej okolic, w tym także wnętrza pochwy. Jej celem nie jest jednak seksualność, orgazm czy odczuwanie przyjemności, a uzdrowienie i pozbycie się blokad z obszaru Twojej yoni. To właśnie w łonie i żeńskich narządach płciowych bowiem gromadzi się najwięcej zablokowanej energii u kobiet. Jak wygląda masaż yoni i mapping yoni? Jakie są między nimi różnice i jakie korzyści mogą przynieść? Kto powinien rozważyć poddanie się temu uzdrawiającemu procesowi?
Mapping
Jak wygląda sesja mappingu joni?
Sesja mappingu joni nigdy nie rozpoczyna się przejściem od razu do pracy wewnątrz yoni. Założeniem jest współpraca z klientką bazująca na wzajemnym zaufaniu. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty, który ma doświadczenie w seksualnej pracy z ciałem i potrafi nie tylko profesjonalnie przeprowadzić klientkę przez ten proces, ale także zapewnić atmosferę bezpieczeństwa i zaufania.
Zazwyczaj sesja rozpoczyna się od rozmowy, w trakcie której terapeuta pyta o cele i oczekiwania klientki, jej niepokoje czy schorzenia, którym chciałaby zaradzić. Przedstawia także cały proces pracy z ciałem i emocjami poprzez masaż wewnętrzny yoni. Czasami zdarza się, że w trakcie całej sesji kobieta nie jest gotowa na rozpoczęcie mappingu. Często konieczne jest kilka spotkań, by uzyskać otwartość i zaufanie na tyle duże, by rozpocząć proces mapowania yoni.
Mapping yoni często powiązany jest z masażem yoni czy masażem tantrycznym ciała, jako że wszystkie te praktyki mają swoje oparcie w Tantrze i każda z nich służy temu, by odblokować prawidłowy przepływ energii seksualnej, życiowej w ciele. Sam mapping joni polega na niejako czytaniu ciała, a dokładniej naszej yoni, poprzez precyzyjne badanie punktów marma znajdujących się w jej obszarze. Terapeuta bada reakcję tych punktów, uwalniając ewentualne napięcia czy przywracając odpowiednią wrażliwość tych miejsc poprzez zastosowanie procesu neurotorowania. Odczucia fizyczne towarzyszące mappingowi yoni mogą być zarówno przyjemne, niezbyt przyjemne lub neutralne, każda klienta może odczuwać także różne emocje. W czasie sesji mogą zdarzyć się gwałtowne reakcje emocjonalne, jak płacz, śmiech czy uniesienie. Taka eksploracja yoni ma na celu uwolnienie wszelkich napięć i blokad z obszaru miednicy.
W trakcie całego procesu terapeuta powinien podchodzić do ciała klientki z pełnym szacunkiem i przerywać dotyk za każdym razem, gdy kobieta go o to poprosi. W trakcie mappingu zachęca się także, by dzielić się swoimi wrażeniami, odczuwanymi emocjami czy reakcjami ciała. Podczas uwolnienia starych, szczególnie trudnych emocji możliwe jest przerwanie procesu, by z uważnością przyjrzeć się reakcjom ciała i umysłu.


Mapping | Masaż
Jak mapowanie joni może przyczynić się do uzdrawiania i rozwoju osobistego?
Mapowanie yoni może przynieść korzyści zwłaszcza tym kobietom, które nie są do końca świadome mocy swojej yoni. Terapeuta może pomóc klientce odkryć te punkty, na których skupienie przynosi najwięcej czucia fizycznego, jak punkt G, a także te, w których gromadzą się napięcia. Rozbrajanie joni wspiera uwalnianie tych napięć, prowadzając do uzdrawiania yoni, poprawiania przepływu krwi w tym obszarze oraz rozpuszczania blokad energetycznych.
Ma to duże znaczenie w przypadku kobiet borykających się z problemami seksualnymi, takimi jak pochwica, ból podczas stosunku, niemożność osiągnięcia orgazmu czy blokady emocjonalne uniemożliwiające realizację swoich pragnień seksualnych. Do pochwicy mapping wygląda zupełnie inaczej z powodu niemożności penetracji. Terapeuta poprzez mapping yoni jest w stanie znaleźć konkretne miejsca, które uniemożliwiają czerpanie przyjemności z seksu, i rozbroić je. Niektóre punkty mogą być zbyt wrażliwe na dotyk lub niewrażliwe na stymulację – stosuje się tu zjawisko neurotorowania, czyli zmiany odczuwania poprzez “przeprogramowanie” neuronów połączonych z danym punktem. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie bólu w czasie stosunku czy zwiększenie podatności na stymulację seksualną i szansy na osiąganie większej rozkoszy i satysfakcjonujących orgazmów.

Taoistczny masaż brzucha i mapowanie joni mogą także pomóc kobietom, które czują się zamknięte, nie potrafią poczuć się dobrze z własnym ciałem, postrzegają seksualność jako temat tabu. Często są to kobiety po traumie związanej z tym obszarem życia, po porodzie lub zmagające się z niepewnością siebie. Wiele kobiet zgłosiło się do mnie po mastektomii, z nadzieją, że znów polubią swoje ciało. Mapowanie joni pozwala odkrywać swoje ciało takim, jakim jest, akceptować je i pozbywać się negatywnego wizerunku siebie.
Terapeutyczny masaż miednicy przede wszystkim poprawia jednak codzienne funkcjonowanie kobiety. Pozwala pozbyć się blokad, starych traum i negatywnych emocji nagromadzonych w naszych łonach, a także poprawia przepływ energii życiowej w całym naszym ciele, dając motywację do działania. Zwiększa także pewność siebie i intuicję. Masaż i mapping joni oddziałuje również korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu kobiety, we wnętrzu pochwy znajdują się bowiem punkty refleksologiczne, których aktywacja przynosi pozytywny efekt na działanie nawet dalej położonych organów i układów (Riedl, 2009).
Wiedzę na temat swojej yoni i kobiecej energii można rozwijać także samodzielnie. Istnieją techniki samodzielnego masażu yoni przy użyciu jajeczka yoni, odkrywanie istotnych punktów w obrębie waginy również możliwe jest w trakcie samodzielnej pracy. Zawsze należy jednak być uważnym, by nie zaszkodzić swojemu ciału, dlatego rekomendujemy poddanie się kilku sesjom z terapeutą, który może podpowiedzieć, jak wykonywać samodzielną bezpieczną pracę. Polecamy także zapoznanie się z dostępną literaturą autorstwa nauczycieli działających na bazie (neo)tantry czy filozofii tao, jak choćby Charles Muir (Muir i Muir, 1989), Minke de Vos (de Vos, 2016), Mantak Chia (Chia, 2011) czy z dziełami opartymi na pracy tych nauczycieli oraz innych autorytetów w dziedzinie, np. Jutty Kellenberger i Aishy Sieburth (Macé, 2019). Korzyści może przynieść także praktykowanie uważności, medytacja czy zgłębianie takich technik oddechowych, jak Osho Diamond Breath.


Mapping
Jaka jest różnica między mapowaniem a masażem yoni?
Różnice między mapowaniem a masażem joni mogą być subtelne. Obie praktyki mogą być częścią dłuższej sesji obejmującej np. masaż tantryczny całego ciała – wówczas przynoszą najlepsze efekty. Zarówno masaż, jak i mapowanie joni mają na celu uwolnienie napięć, emocji. Mapowanie wykorzystuje często delikatniejszy dotyk i mimo że przypomina masaż, skupia się bardziej na eksploracji i precyzyjnym docieraniu do konkretnych punktów joni. Może przypominać także bardziej praktykę akupresury niż masażu.
By uzyskać oczekiwany rezultat, często konieczne jest kilka sesji mapowania joni – uznaje się, że nie mniej niż trzy sesje, choć poprawa może być widoczna już po jednym spotkaniu. W ciągu tygodnia po sesji mogą wystąpić tzw. “objawy integracji”, które są manifestacją zachodzących w ciele zmian. Przez te kilka dni możliwe jest gorsze samopoczucie, np. występowanie bólu głowy, jednak po ich ustąpieniu najczęściej kobieta czuje ulgę, błogość i uzdrowienie, a także wyraźniejsze połączenie swojej duszy z cielesnością.
Co więcej?
W czym mogę Ci pomóc?
Bądźmy w Kontakcie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.